W tym roku to mieszkańcy Zimnic Wielkich mieli dużą przyjemność gościć przybyłych mieszkańców z gminy Prószków na wspólnym świętowaniu obfitości tegorocznych plonów.

 

Pierwszy dzień dożynek rozpoczął się huczną imprezą pod gołym niebem. Drugi dzień, czyli oficjalna impreza składała się z dwóch części : oficjalnej i artystycznej, w której brały udział władze samorządowe, zaproszeni goście oraz cała społeczność gminna. Święto Plonów rozpoczęło  się mszą świętą, po której nastąpił przejazd przez wieś barwnego korowodu. O bezpieczeństwo zadbała Ochotnicza Straż Pożarna z Boguszyc.

 

Obchody święta dożynek są połączone z konkursem korony dożynkowej. Każda z miejscowości gminy Prószków przedstawia własną koronę.  Jest ona oceniana przez komisję konkursową, która zwraca dużą uwagę na jego wygląd, oraz sposób prezentacji. W tym roku wszystkie korony zajęły wspólnie 1-sze miejsce.

 

W części artystycznej brały udział zespoły artystyczne, a o dobry humor gości zadbał prowadzący imprezę kabaret BUGI-ŁUGI prezentując swoje skecze.  Przygotowanych zostało także dużo atrakcji dla najmłodszych: karuzele oraz dmuchane zjeżdzalnie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody. Imprezę zamknęła zabawa pod gwiazdami.

 

Nad przebiegiem święta plonów czuwała Rada Sołecka.

 

Sobota 10.09.2016

 

Niedziela 11.09.2016

Komentowanie jest zamknięte.