Home Wiadomości

W sobotni poranek przez Zimnice Wielkie wyruszył orszak przebierańców, wśród których główny sprawca zamieszania - niedźwiedź zwanym również Misiem lub Berem,

 

był prowadzony na łańcuchu przez myśliwego w towarzystwie barwnego korowodu w skład którego wchodzili: ksiądz, ministrant, policjant, lekarz, strażak, kominiarz, rzeźnik, cyganka itd. towarzyszyła im orkiestra dęta.

Oktoberfest w Zimnicach to wielkie święto piwa, a zarazem największy festyn ludowy organizowany w Zimnicach Wielkich. Przypomina nieco dożynki, jednak organizowany jest na zdecydowanie większą skalę. Od ponad kilku lat, każdego roku przyciąga „miliony” zwolenników dobrej zabawy, a przede wszystkim miłośników piwa. Na łąkach parafii wstawiany jest ogromny namiot, mieszczący ponad 300 osób.

Jan przyszedł do Jana taki słowami 33 lat temu rozpoczął swoją służbę w Zimnicach. Dzień drugi uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym, żegnamy odchodzącego na emeryturę Ksiądza Proboszcza Jan Czeredę.

W życiu każdego człowieka są takie chwile, które kończą się etapami. Okres dzieciństwa i młodzieńcze lata, poświęciłeś na przygotowanie się do kapłaństwa. Wypełniając swoje powołanie przez tak wiele lat posługi kapłańskiej.

Dla zimniczan i poznaniaków 11 listopada to podwójne święto. W tym dniu obchodzimy wówczas – jak każdy Polak – Narodowe Święto Niepodległości, ale także imieniny Świętego Marcina.

 

I właśnie w Zimnicach można było spotkać tego dnia samego Świętego Marcina, który w stroju rzymskiego legionisty prowadził barwny korowód spod kościoła aż na ogrody plebani, gdzie rozgrywała się cała uroczystość.

Dożynki to Polski zwyczaj na podziękowanie rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw.

 

4-5 września 2021 roku obchodziliśmy Gminne Dożynki w Zimnicach Małych.

W dniu 23.01.2021r.(sobota) po naszej miejscowości przemieszczać się będzie niedźwiedź pozdrawiający mieszkańców????????!!
Tym razem Zapraszamy do wyjścia przed bramy swoich posesji!!
 
W związku z panującymi obostrzeniami wodzący niedźwiedzia nie będą wchodzić na posesję.
ZAPRASZAMY DO MIŁEGO ODSŁUCHU I ŁAPANIA POZDROWIEŃ OD MISIA!!!!????????????
Startujemy od godz.8.00 Do oczekiwania na Misia????????
 
Zaprasza Sołtys i Rada Sołecka Zimnice Wielkie

 

Dożynki to Polski zwyczaj na podziękowanie rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw.

 

5-6 września 2020 roku obchodziliśmy Dożynki w Zimnicach Wielkich.

 

ZGKiM Sp. z o.o. w Prószkowie, informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej w Zimnicach Wielkich nastąpi przerwa w dostawie wody.

 

Przewidywany czas usunięcia awarii – do godziny 13:00.

Dziś przekazaliśmy maseczki ochronne które zostały uszyte przez naszą krawcową.

 

110 sztuk maseczek trafiły dziś do szpitala wojewódzkiego na ul. Katowickiej w Opolu. Maseczki trafią na SOR i na odział ortopedyczny. Wkrótce kolejna dostawa!

W ostatni sobotni wieczór tegorocznego karnawału mieszkańcy Zimnic i okolicznych miejscowości


spotkali się by osądzić przynoszącego pecha Bera, a przy okazji świetnie się bawić przy dźwiękach muzyki przed rozpoczęciem postu. Sala wiejska została specjalnie przygotowana na tą okazję, a na stołach pojawiły się łupy zdobyte przez barwny korowód wodzący po wsiach niedźwiedzia.

Cytująć wypoiwedź Rady Sołeckiej w Zimnicach Wielkich.
Dziś odebraliśmy wyróżnienie i 1 500zł dla naszej miejscowości w kategorii najpiękniejsza wieś opolska!! Do podium zabrakło niewiele ale oczywiście nie poddajemy się i działamy dalej dla dobra naszej małej ojczyzny!!!????????
Brawa i pozdrowienia dla naszych sąsiadów z Górek i Przysieczy za nagrodę i wyróżnienie!!

 

5 czerwca 2022 odbył się Festyn rodzinny.

 

Najmłodsi mogli wziąć udział w zawodach sportowych - przeciąganie liny, kopanie piłki do celu, czy skorzystać z licznych atrakcji takich jak m.in. dmuchańce i karuzele.

W dniu dzisiejszym na uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym, pożegnał się z parafianami odchodzący na emeryturę Ksiądz Proboszcz Jan Czereda. Swoją posługę w naszej parafii pełnił przez 33 lata.


Podziękowania i życzenia złożyli w imieniu Parafian i Rady Parafialnej jej członkowie: sołtys Zimnic Wielkich, sołtys Zimnic Małych, Burmiostrz oraz Koło Łowieckie Żubr nr 8 w Opolu.

Dożynki od wieków wpisują się w tradycję ludową. Są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej najściślej związanej z gospodarstwem i ziemią. .

 

19 września 2021 roku obchodziliśmy Dożynki w Zimnicach Wielkich.

19-20 czerwiec 2021 odbył się festyn rodzinny i charytatywny w Zimnicach Wielkich na Błoniach Plebani

 

Sobota - zabawa taneczna

Niedziela - festyn rodzinny

ZGKIM Sp. Z o.o. informuje o możliwości wystąpienia przerw w dostawie wody lub spadku ciśnienia na terenie sołectwa Zimnice Wielkie i Zimnice Małe w dniu 9.10.2020.

Za utrudnienia przepraszamy.

Tel. 77 4648 073 ZGKIM Sp. Z o.o. w Prószkowie.

Rada sołecka Zimnice Wielkie zaprasza na Dożynki Wiejskie w dniach 5-6.09.2020.

 

Szczegóły na plakacie.

Światowy dzień zdrowia, z tej okazji chcemy przekazać Wam piosenkę zaśpiewaną przez Oliwię, pięknym dziecinnym głosem w bardzo prosty sposób, jak bardzo jesteśmy wdzięczni naszym służbom medycznym, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie, chcemy podziękować również tym których w tej walce nie widać.

 

Dopiero teraz zobaczyliśmy co jest dla nas w życiu ważne, ile znaczy dla nas rodzina i jak bardzo jej potrzebujemy.

Zbliżają się najważniejsze w roku dni - Święte Triduum Paschalne, kiedy będziemy wspominać i przeżywać mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, święta Wielkiej Nocy nabierają szczególnego wymiaru.