Home Wiadomości

Towarzystwo Niemców – Zarząd Gminny w Prószkowie organizuje w nocy z 29 na 29 sierpnia 2015 roku spotkanie ze światem bajek braci Grimm.

 

Spotkanie odbędzie się u Państwa Klosów w młynie w Ligocie Prószkowskiej.

15.08.2015r. o godz. 15:00 odbędzie się XIII Przysieckie Święto Ziół.

 

Na festynie wystąpią Truda i Trauta, Proskauer Echo, Przysieczanki, Kabaretowa orkiestra dęta z Prószkowa, a zabawę poprowadzi zespół Holidays. Gościem specjalnym na festynie będzie ANDRA RISCHKA.

Zapraszamy na koncert inaugurujący DNI PRÓSZKOWA. To muzyczna podróż do krainy  walców i najpiękniejszych operetek XIX i XX wieku.

 

Koncert odbędzie się w kościółku  poewangelickim w Prószkowie 21 sierpnia (piątek) 2015 o godz. 18:00 oraz sobotę 22  sierpnia 2015 r. również o godz. 18:00 do kościoła Matki  Boskiej Szkaplerznej  w Chrząszczycach.

Szanowni czytelnicy! Biblioteka w Zimnicach Wielkich przygotowała nową listę książek na miesiące lipiec.

 

Już od dzisiaj można się udać do biblioteki i wypożyczyć książkę. Lista obejmuje 17 książek, w których można znaleźć kilka bestsellerów. Kliknij tutaj.

Kilka tygodni zdjęciowych, odkrycie i pokazanie w nowym ujęciu wielu lokalizacji miasta, a przy tym wszystkim kapitalna zabawa.

 

Tak w dużym skrócie przedstawia się harmonogram prac nad nowym teledyskiem promującym Opole.

Gminna Biblioteka Publiczna w Prószkowie i OKiS Prószków zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na legendę Prószkowa.

 

Tworzymy własne legendy o Prószkowie, czas na nadesłanie swojej pracy przewidziany jest do 15 lipca 2015 r. Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas corocznych Dni Prószkowa. Dla laureatów będą nagrody oraz publikacja tekstu.

Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie informuje odbiorców wody, że w terminie : od 20.07.2015 r. do 22.07.2015 r.

 

przeprowadzone będzie okresowe płukanie sieci wodociągowej zaopatrującej w wodę Gminę Prószków, Gminę Komprachcice i Gminę Dąbrowa.

7 lipca br, (wtorek) odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej na Świętej Górze w Gostyniu i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osiecznej.

 

Koszt pielgrzymki – 60 zł. Zapisy u organisty – tel. 511 654 060

Atrakcje dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami i dużo dobrej zabawy - tak w skrócie można opisać wspólne rodzinne świętowanie podczas festynu, który odbył się w sobotę i niedzielę 13-14 czerwca 2015r. na ogrodach plebanii.

 

W sobotę odbyła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu oraz wielkie grillowanie przy zimnym beczkowym piwie. O dobrą zabawę zatroszczył się zespół SELOW.

Mieszkańcy gminy Prószków mogą składać wnioski o Opolską Kartę Rodziny i Seniora.

 

Głównym celem OKRiS jest budowanie przyjaznego klimatu dla rodziny poprzez m.in. wprowadzenie systemu zniżek oferowanych posiadaczom kart przez Partnerów OKRiS, wprowadzenie powszechnych zniżek oraz ulg wspierających rodziny oraz osoby starsze.

Ośrodek Kultury i Sportu informuje, że z powodu nadchodzących upałów wycieczka rowerowa do Zoo w Opolu,

 

która miała się odbyć 6 sierpnia zostaje przeniesiona na 27 sierpnia o godz. 9:00.

OKiS Prószków wspólnie z Pizzerią Pub SERGIO zapraszają gorąco do wzięcia udziału w  otwartym turnieju piłki nożnej SERGIOKIS CUP 23 SIERPNIA 2015 r.

 

Zapisy do 14 sierpnia 2015  r. w OKiS Prószków lub Pizzeri Pub SERGIO (ilość miejsc ograniczona).

Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Prószkowie zapraszają na

 

Dni Prószkowa 2015

5 lipca br. w Zimnicach Małych odbył się Jubileusz 25-lecia kościoła ku czci św. Franciszka.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 11:00 i poprowadził ja biskup Paweł Stobrawa. Gościliśmy również zaprzyjaźnionych franciszkanów i księży.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc lipiec 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Z uwagi na duży pobór wody z sieci wodociągowej spowodowany suszą i panującymi upałami

 

oraz związany z tym spadek ciśnienia w sieci wodociągowej Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie zwraca się z prośbą do mieszkańców o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi.

W niedzielne popołudnie 7 czerwca 2015 do Zespół Szkół im. ks. Karola Brommera Zimnicach Wielkich zawitało siedemnaścioro uczniów z Jahnschule Hünfeld

 

wraz z opiekunami: dyrektorem Bertholdem Quellem oraz p. Reginą Urbaniak.

20 czerwca br. już po raz siódmy odbyła się w Prószkowie Parada Orkiestr.

 

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się widowiskowym przemarszem ulicami Prószkowa kierując się w stronę sceny w parku Ośrodka Kultury i Sportu.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc czerwiec 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

OKiS Prószków wspólnie z Sergio Pizzeria Pub Prószków zapraszają wszystkich kibiców i sympatyków na nie codzienne widowisko, a mianowicie TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W BŁOCIE - BŁOTSOCCER.

 

W imprezie wezmą udział zaproszone drużyny min. OZS Sędziów czy miejscowe firmy, a także 4 zespoły kobiece - napewno Polonia Prószków (dziewczyny).