Home Wiadomości

alt Dożynki to polski sposób na podziękowanie rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw.

 

20 września 2015 roku obchodziliśmy Dożynki w Zimnicach Wielkich. W tym roku gospodarzem jak zarówno organizatorem było Sołectwo i rejon nr 4.

Zapraszamy wszystkich na tegoroczne dożynki w Zimnicach które odbędą się 20.09.2014r.

 

- o godz. 10:30 w Zimnicach Wielkich odbędzie się msza św. do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za tegoroczne żniwa, później korowód przejdzie ulicami Zimnic.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc wrzesień 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Burmistrz Prószkowa oraz Sołtys i Rada Sołecka Źlinic serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Prószków na

 

Gminne Święto Plonów, które odbędzie się 13 wrześnie 2015r. w Źlinicach „Stara Poczta”

http://zimnice.pl/images/stories/News/2015/przysieckie_sw_ziol5-6.09.2015 odbędzie się turniej piłkarski, na Stadionie Miejskim w Prószkowie.

 

Sobota 5.09.2015 – od godz. 10:00

Niedziela 6.09.2015 – od godz. 10:00

Atrakcje dla całej rodziny.
 

Zaprasza na Pielgrzymkę Narodów dp Maria Hilf w Zlatych Horach w Czechach w dniu 19 września br.

 

Godziny wyjazdów:

Ośrodek Kultury i Sportu informuje, że z powodu nadchodzących upałów wycieczka rowerowa do Zoo w Opolu,

 

która miała się odbyć 6 sierpnia zostaje przeniesiona na 27 sierpnia o godz. 9:00.

OKiS Prószków wspólnie z Pizzerią Pub SERGIO zapraszają gorąco do wzięcia udziału w  otwartym turnieju piłki nożnej SERGIOKIS CUP 23 SIERPNIA 2015 r.

 

Zapisy do 14 sierpnia 2015  r. w OKiS Prószków lub Pizzeri Pub SERGIO (ilość miejsc ograniczona).

Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Prószkowie zapraszają na

 

Dni Prószkowa 2015

5 lipca br. w Zimnicach Małych odbył się Jubileusz 25-lecia kościoła ku czci św. Franciszka.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 11:00 i poprowadził ja biskup Paweł Stobrawa. Gościliśmy również zaprzyjaźnionych franciszkanów i księży.

altDożynki są jednym z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy, jak również zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków.

 

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 13 września 2015r. w Źlinicach. Uroczystość Święta Plonów rozpoczęła Msza święta w Kościele pw. św. Trójcy Świętej w Boguszycach koncelebrowana przez proboszcza Józefa Mikołajca i zaprzyjaźnionymi księżmi. Podczas mszy nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego przez starostę i starościnę na ręce ks. proboszcza i poświęcenie darów.

Przed nami już kolejny  coroczny oktoberfest w Zimnicach Wielkich.

 

Święto tego złotego trunku obchodzić będziemy 10 października 2015 roku w sali wiejskiej w Zimnicach Wielkich. Cena biletu 120zł (w cenie biletu ciepła kolacja, wiejski stół, kawa i ciasto). Przygrywać będzie zespół VEGA.

W dniach 19-20.09.2015 r. w Górkach (Dom Spotkań) odbędzie się XI Oktoberfest 2015

 

W sobotę od godziny 19:00 – 24:00- zabawa taneczna

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc sierpień 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Gminny Zarząd Mniejszości Niemieckiej w Prószkowie organizuje wyjazd do Wrocławia w dniu 26.09.2015 r. na V Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej.

 

Poza występem wielu grup kulturalnych i wokalistów festiwal uświetniony będzie występem gwiazdy estrady niemieckiej – Andy Borga, wykonawcy popularnych niemieckich szlagierów.

Towarzystwo Niemców – Zarząd Gminny w Prószkowie organizuje w nocy z 29 na 29 sierpnia 2015 roku spotkanie ze światem bajek braci Grimm.

 

Spotkanie odbędzie się u Państwa Klosów w młynie w Ligocie Prószkowskiej.

15.08.2015r. o godz. 15:00 odbędzie się XIII Przysieckie Święto Ziół.

 

Na festynie wystąpią Truda i Trauta, Proskauer Echo, Przysieczanki, Kabaretowa orkiestra dęta z Prószkowa, a zabawę poprowadzi zespół Holidays. Gościem specjalnym na festynie będzie ANDRA RISCHKA.

Zapraszamy na koncert inaugurujący DNI PRÓSZKOWA. To muzyczna podróż do krainy  walców i najpiękniejszych operetek XIX i XX wieku.

 

Koncert odbędzie się w kościółku  poewangelickim w Prószkowie 21 sierpnia (piątek) 2015 o godz. 18:00 oraz sobotę 22  sierpnia 2015 r. również o godz. 18:00 do kościoła Matki  Boskiej Szkaplerznej  w Chrząszczycach.

Szanowni czytelnicy! Biblioteka w Zimnicach Wielkich przygotowała nową listę książek na miesiące lipiec.

 

Już od dzisiaj można się udać do biblioteki i wypożyczyć książkę. Lista obejmuje 17 książek, w których można znaleźć kilka bestsellerów. Kliknij tutaj.

Kilka tygodni zdjęciowych, odkrycie i pokazanie w nowym ujęciu wielu lokalizacji miasta, a przy tym wszystkim kapitalna zabawa.

 

Tak w dużym skrócie przedstawia się harmonogram prac nad nowym teledyskiem promującym Opole.