Home Wiadomości

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy 20 czerwca 2015r. na VII Prószkowską Paradę Orkiestr 2015.

 

Co roku parada cieszy się bardzo dużą oglądalnością, frekwencja zwiedzających przekracza zawsze nasze oczekiwania. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy...

Rada Sołecka w Zimnicach Wielkich zaprasza wszystkich mieszkańców i naszych sasiadów 13 i 14 czerwca 2015r. na dwu dniowy festyn rodzinny,

 

który odbędzie się na OGRODACH PLEBANII

W minioną niedzielę w sali wiejskiej w Zimnicach Wielkich świętowaliśmy Dzień Matki, Ojca połączony z Dniem Dziecka.

 

Z tej okazji przedszkolaki wraz z wychowawcami zaprosili wszystkie mamy i ojców na wspólne świętowanie. Dzieci w tym szczególnym dniu przygotowały krótki spektakl w postaci piosenek oraz zaprosiły na wspólny słodki poczęstunek.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc maj 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Szanowni czytelnicy! Biblioteka w Zimnicach Wielkich przygotowała nową listę książek na miesiące kwiecień.

 

Już od dzisiaj można się udać do biblioteki i wypożyczyć książkę. Lista obejmuje 18 książek, w których można znaleźć kilka bestsellerów. Kliknij tutaj.

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje, iż w dniu 15 kwietnia 2015 r. w godz. 9:00 – 14:00

 

w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie, zorganizowany zostanie dodatkowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych za 2014 rok.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Prószkowie przygotował akcję "Drugie życie rzeczy”.

 

Inicjatywa ma na celu pomoc osobom potrzebującym w uzyskaniu potrzebnych w gospodarstwie domowym, różnego rodzaju sprzętów codziennego użytku.

Dnia 9 maja 2015 r. (sobota) odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Archidiecezji Częstochowskiej:

 

Sanktuarium MB Mrzygłodzkiej, Patronki Rodzin w Leśniowie, Uzdrowieni, a chorych w Gidlach, Sanktuarium św. Anny oraz Sanktuarium Jasnogórskie.

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje,

 

iż w dniu 15 kwietnia 2015 roku w godz. 9-14 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie, przy ul. Opolskiej 17, zorganizowano dodatkowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych za 2014 rok przez pracowników urzędu skarbowego.

Ośrodek Kultury i Sportu organizuje wystawę "Prószków Wczoraj i Dziś", dlatego prosimy mieszkańców o udostępnienie zdjęć z okresu powojennego przedstawiające Prószków.

 

Każde zdjęcie jest cegiełką pamięci, którą chcemy udostępnić innym i liczymy na pomoc. Zdjęcia można przynieść do OKiS-u, gdzie zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi.

Parafia w Zimnicach Małych ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców i sąsiadów na Jubileusz 25-lecia kościoła ku czci św. Franciszka, który odbędzie się 5 lipca 2015r.

 

Uroczystość rozpocznie się mszą św. u św. Franciszka o godz. 11:00, poprowadzi ją biskup Paweł Stobrawa.

W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzono w Zimnicach Małych.

 

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt katolików. Wierni biorą udział w procesjach, aby uczcić Przenajświętszy Sakrament ukryty w hostii. Dla wierzącego Jezus jest najbardziej obecny w tabernakulum w najświętszym sakramencie pod postacią białego opłatka.

Już 4.06 (Boże Ciało) w Opolu ZWM odbędzie się 6 już Koncert Uwielbienia.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na to wielkie i uroczyste wydarzenie.

Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod tytułem „Woda i ja”

 

Celem konkursu jest propagowanie u dzieci postaw społecznych polegających na trosce o ochronę środowiska naturalnego oraz dostrzeganie istotnej roli wody i jej zasobów w codziennym życiu człowieka, zwierząt i roślin; a także kształtowanie wiedzy na temat produkcji, uzdatniania, oczyszczania oraz oszczędzania wody.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc kwiecien 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Niepełnosprawne dzieci i osoby dorosłe będą mogły korzystać z trójkołowych rowerów. Są one specjalnie dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

 

Gmina Prószków pozyskała z Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK 4 trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych. Rowery są bardzo stabilne i zapewniają bezpieczeństwo użytkowników.

Burmistrz Prószkowa informuje, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Prószków,

 

zabrania się mycia i naprawy pojazdów samochodowych, poza myjniami i warsztatami naprawczymi, dozwolone jest wyłącznie na terenie własnej nieruchomości, w miejscu utwardzonym i skanalizowanym,

19 marca br. w Zimnicach obchodzono uroczystość św. Józefa oblubieńca najświętszej Maryi Panny.

 

O godz. 18:00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji stolarzy, cieśli i mężczyzn naszej parafii, po uroczystości wszyscy mężczyźni udali się na plac pod kościołem na drobny poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat

 

Na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Publiczne Gimnazjum w Prószkowie zaprasza na FESTIWAL NAUKI,

 

który odbędzie się 26.03.2015r. od godz. 16:00.