Home Wiadomości

W minioną niedzielę w sali wiejskiej w Zimnicach Wielkich świętowaliśmy Dzień Matki, Ojca połączony z Dniem Dziecka.

 

Z tej okazji przedszkolaki wraz z wychowawcami zaprosili wszystkie mamy i ojców na wspólne świętowanie. Dzieci w tym szczególnym dniu przygotowały krótki spektakl w postaci piosenek oraz zaprosiły na wspólny słodki poczęstunek.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc maj 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Szanowni czytelnicy! Biblioteka w Zimnicach Wielkich przygotowała nową listę książek na miesiące kwiecień.

 

Już od dzisiaj można się udać do biblioteki i wypożyczyć książkę. Lista obejmuje 18 książek, w których można znaleźć kilka bestsellerów. Kliknij tutaj.

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje, iż w dniu 15 kwietnia 2015 r. w godz. 9:00 – 14:00

 

w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie, zorganizowany zostanie dodatkowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych za 2014 rok.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Prószkowie przygotował akcję "Drugie życie rzeczy”.

 

Inicjatywa ma na celu pomoc osobom potrzebującym w uzyskaniu potrzebnych w gospodarstwie domowym, różnego rodzaju sprzętów codziennego użytku.

Dnia 9 maja 2015 r. (sobota) odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Archidiecezji Częstochowskiej:

 

Sanktuarium MB Mrzygłodzkiej, Patronki Rodzin w Leśniowie, Uzdrowieni, a chorych w Gidlach, Sanktuarium św. Anny oraz Sanktuarium Jasnogórskie.

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje,

 

iż w dniu 15 kwietnia 2015 roku w godz. 9-14 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie, przy ul. Opolskiej 17, zorganizowano dodatkowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych za 2014 rok przez pracowników urzędu skarbowego.

Ośrodek Kultury i Sportu organizuje wystawę "Prószków Wczoraj i Dziś", dlatego prosimy mieszkańców o udostępnienie zdjęć z okresu powojennego przedstawiające Prószków.

 

Każde zdjęcie jest cegiełką pamięci, którą chcemy udostępnić innym i liczymy na pomoc. Zdjęcia można przynieść do OKiS-u, gdzie zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc luty 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Burmistrz Prószkowa ogłasza konkurs na uzyskanie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Prószków.

 

Dotacja będzie udzielana na usuwanie wyrobów zawierających azbest tj.: demontaż, odbiór, transport, unieszkodliwianie;

Już 4.06 (Boże Ciało) w Opolu ZWM odbędzie się 6 już Koncert Uwielbienia.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na to wielkie i uroczyste wydarzenie.

Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod tytułem „Woda i ja”

 

Celem konkursu jest propagowanie u dzieci postaw społecznych polegających na trosce o ochronę środowiska naturalnego oraz dostrzeganie istotnej roli wody i jej zasobów w codziennym życiu człowieka, zwierząt i roślin; a także kształtowanie wiedzy na temat produkcji, uzdatniania, oczyszczania oraz oszczędzania wody.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc kwiecien 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Niepełnosprawne dzieci i osoby dorosłe będą mogły korzystać z trójkołowych rowerów. Są one specjalnie dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

 

Gmina Prószków pozyskała z Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK 4 trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych. Rowery są bardzo stabilne i zapewniają bezpieczeństwo użytkowników.

Burmistrz Prószkowa informuje, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Prószków,

 

zabrania się mycia i naprawy pojazdów samochodowych, poza myjniami i warsztatami naprawczymi, dozwolone jest wyłącznie na terenie własnej nieruchomości, w miejscu utwardzonym i skanalizowanym,

19 marca br. w Zimnicach obchodzono uroczystość św. Józefa oblubieńca najświętszej Maryi Panny.

 

O godz. 18:00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji stolarzy, cieśli i mężczyzn naszej parafii, po uroczystości wszyscy mężczyźni udali się na plac pod kościołem na drobny poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat

 

Na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Publiczne Gimnazjum w Prószkowie zaprasza na FESTIWAL NAUKI,

 

który odbędzie się 26.03.2015r. od godz. 16:00.

Wnioski na dofinansowanie montażu instalacji odnawialnych źródeł energii będzie można składać w Urzędzie Miejskim w Prószkowie od dnia 13.02.2015 r.

 

Dofinansowanie obejmuje montaż: pomp ciepła, instalacji solarnych, systemów fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych.

Od połowy marca rusza kolejna edycja sobotniego kursu języka niemieckiego dla najmłodszych. Wszystkie chętne dzieci w wieku od 6 do 11 lat serdecznie zapraszamy.

 

Zapisy trwają do czwartku 26.02.1014.