Home Wiadomości

Kilka tygodni zdjęciowych, odkrycie i pokazanie w nowym ujęciu wielu lokalizacji miasta, a przy tym wszystkim kapitalna zabawa.

 

Tak w dużym skrócie przedstawia się harmonogram prac nad nowym teledyskiem promującym Opole.

Gminna Biblioteka Publiczna w Prószkowie i OKiS Prószków zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na legendę Prószkowa.

 

Tworzymy własne legendy o Prószkowie, czas na nadesłanie swojej pracy przewidziany jest do 15 lipca 2015 r. Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas corocznych Dni Prószkowa. Dla laureatów będą nagrody oraz publikacja tekstu.

Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie informuje odbiorców wody, że w terminie : od 20.07.2015 r. do 22.07.2015 r.

 

przeprowadzone będzie okresowe płukanie sieci wodociągowej zaopatrującej w wodę Gminę Prószków, Gminę Komprachcice i Gminę Dąbrowa.

7 lipca br, (wtorek) odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej na Świętej Górze w Gostyniu i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osiecznej.

 

Koszt pielgrzymki – 60 zł. Zapisy u organisty – tel. 511 654 060

Atrakcje dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami i dużo dobrej zabawy - tak w skrócie można opisać wspólne rodzinne świętowanie podczas festynu, który odbył się w sobotę i niedzielę 13-14 czerwca 2015r. na ogrodach plebanii.

 

W sobotę odbyła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu oraz wielkie grillowanie przy zimnym beczkowym piwie. O dobrą zabawę zatroszczył się zespół SELOW.

Mieszkańcy gminy Prószków mogą składać wnioski o Opolską Kartę Rodziny i Seniora.

 

Głównym celem OKRiS jest budowanie przyjaznego klimatu dla rodziny poprzez m.in. wprowadzenie systemu zniżek oferowanych posiadaczom kart przez Partnerów OKRiS, wprowadzenie powszechnych zniżek oraz ulg wspierających rodziny oraz osoby starsze.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy 20 czerwca 2015r. na VII Prószkowską Paradę Orkiestr 2015.

 

Co roku parada cieszy się bardzo dużą oglądalnością, frekwencja zwiedzających przekracza zawsze nasze oczekiwania. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy...

Rada Sołecka w Zimnicach Wielkich zaprasza wszystkich mieszkańców i naszych sasiadów 13 i 14 czerwca 2015r. na dwu dniowy festyn rodzinny,

 

który odbędzie się na OGRODACH PLEBANII

W minioną niedzielę w sali wiejskiej w Zimnicach Wielkich świętowaliśmy Dzień Matki, Ojca połączony z Dniem Dziecka.

 

Z tej okazji przedszkolaki wraz z wychowawcami zaprosili wszystkie mamy i ojców na wspólne świętowanie. Dzieci w tym szczególnym dniu przygotowały krótki spektakl w postaci piosenek oraz zaprosiły na wspólny słodki poczęstunek.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc maj 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc lipiec 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Z uwagi na duży pobór wody z sieci wodociągowej spowodowany suszą i panującymi upałami

 

oraz związany z tym spadek ciśnienia w sieci wodociągowej Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie zwraca się z prośbą do mieszkańców o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi.

W niedzielne popołudnie 7 czerwca 2015 do Zespół Szkół im. ks. Karola Brommera Zimnicach Wielkich zawitało siedemnaścioro uczniów z Jahnschule Hünfeld

 

wraz z opiekunami: dyrektorem Bertholdem Quellem oraz p. Reginą Urbaniak.

20 czerwca br. już po raz siódmy odbyła się w Prószkowie Parada Orkiestr.

 

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się widowiskowym przemarszem ulicami Prószkowa kierując się w stronę sceny w parku Ośrodka Kultury i Sportu.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc czerwiec 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

OKiS Prószków wspólnie z Sergio Pizzeria Pub Prószków zapraszają wszystkich kibiców i sympatyków na nie codzienne widowisko, a mianowicie TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W BŁOCIE - BŁOTSOCCER.

 

W imprezie wezmą udział zaproszone drużyny min. OZS Sędziów czy miejscowe firmy, a także 4 zespoły kobiece - napewno Polonia Prószków (dziewczyny).

Parafia w Zimnicach Małych ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców i sąsiadów na Jubileusz 25-lecia kościoła ku czci św. Franciszka, który odbędzie się 5 lipca 2015r.

 

Uroczystość rozpocznie się mszą św. u św. Franciszka o godz. 11:00, poprowadzi ją biskup Paweł Stobrawa.

W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzono w Zimnicach Małych.

 

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt katolików. Wierni biorą udział w procesjach, aby uczcić Przenajświętszy Sakrament ukryty w hostii. Dla wierzącego Jezus jest najbardziej obecny w tabernakulum w najświętszym sakramencie pod postacią białego opłatka.

Już 4.06 (Boże Ciało) w Opolu ZWM odbędzie się 6 już Koncert Uwielbienia.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na to wielkie i uroczyste wydarzenie.

Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod tytułem „Woda i ja”

 

Celem konkursu jest propagowanie u dzieci postaw społecznych polegających na trosce o ochronę środowiska naturalnego oraz dostrzeganie istotnej roli wody i jej zasobów w codziennym życiu człowieka, zwierząt i roślin; a także kształtowanie wiedzy na temat produkcji, uzdatniania, oczyszczania oraz oszczędzania wody.