Home Wiadomości

Szanowni czytelnicy! Biblioteka w Zimnicach Wielkich przygotowała nową listę książek na miesiące kwiecień.

 

Już od dzisiaj można się udać do biblioteki i wypożyczyć książkę. Lista obejmuje 18 książek, w których można znaleźć kilka bestsellerów. Kliknij tutaj.

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje, iż w dniu 15 kwietnia 2015 r. w godz. 9:00 – 14:00

 

w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie, zorganizowany zostanie dodatkowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych za 2014 rok.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Prószkowie przygotował akcję "Drugie życie rzeczy”.

 

Inicjatywa ma na celu pomoc osobom potrzebującym w uzyskaniu potrzebnych w gospodarstwie domowym, różnego rodzaju sprzętów codziennego użytku.

Dnia 9 maja 2015 r. (sobota) odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Archidiecezji Częstochowskiej:

 

Sanktuarium MB Mrzygłodzkiej, Patronki Rodzin w Leśniowie, Uzdrowieni, a chorych w Gidlach, Sanktuarium św. Anny oraz Sanktuarium Jasnogórskie.

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje,

 

iż w dniu 15 kwietnia 2015 roku w godz. 9-14 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie, przy ul. Opolskiej 17, zorganizowano dodatkowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych za 2014 rok przez pracowników urzędu skarbowego.

Ośrodek Kultury i Sportu organizuje wystawę "Prószków Wczoraj i Dziś", dlatego prosimy mieszkańców o udostępnienie zdjęć z okresu powojennego przedstawiające Prószków.

 

Każde zdjęcie jest cegiełką pamięci, którą chcemy udostępnić innym i liczymy na pomoc. Zdjęcia można przynieść do OKiS-u, gdzie zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi.

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc luty 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Burmistrz Prószkowa ogłasza konkurs na uzyskanie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Prószków.

 

Dotacja będzie udzielana na usuwanie wyrobów zawierających azbest tj.: demontaż, odbiór, transport, unieszkodliwianie;

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego.

 

Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie.

Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Radą Dzielnic w Prószkowie zapraszają na DZIEŃ SENIORA 22 luty 2015 r. godz.16:00.

 

W programie:

- występ MAŻORETEK,

Nowy kronikarz gminy Prószków miesiąc kwiecien 2015 już dostępny.

 

Zapraszamy do lektury.

Niepełnosprawne dzieci i osoby dorosłe będą mogły korzystać z trójkołowych rowerów. Są one specjalnie dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

 

Gmina Prószków pozyskała z Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK 4 trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych. Rowery są bardzo stabilne i zapewniają bezpieczeństwo użytkowników.

Burmistrz Prószkowa informuje, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Prószków,

 

zabrania się mycia i naprawy pojazdów samochodowych, poza myjniami i warsztatami naprawczymi, dozwolone jest wyłącznie na terenie własnej nieruchomości, w miejscu utwardzonym i skanalizowanym,

19 marca br. w Zimnicach obchodzono uroczystość św. Józefa oblubieńca najświętszej Maryi Panny.

 

O godz. 18:00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji stolarzy, cieśli i mężczyzn naszej parafii, po uroczystości wszyscy mężczyźni udali się na plac pod kościołem na drobny poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat

 

Na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Publiczne Gimnazjum w Prószkowie zaprasza na FESTIWAL NAUKI,

 

który odbędzie się 26.03.2015r. od godz. 16:00.

Wnioski na dofinansowanie montażu instalacji odnawialnych źródeł energii będzie można składać w Urzędzie Miejskim w Prószkowie od dnia 13.02.2015 r.

 

Dofinansowanie obejmuje montaż: pomp ciepła, instalacji solarnych, systemów fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych.

Od połowy marca rusza kolejna edycja sobotniego kursu języka niemieckiego dla najmłodszych. Wszystkie chętne dzieci w wieku od 6 do 11 lat serdecznie zapraszamy.

 

Zapisy trwają do czwartku 26.02.1014.

W sobotę 14.02.2015r odbyło się WIELKIE POLOWANIE na Niedźwiedzia, który chodził po Zimnicach i porywał mieszkańców do tańca.

 

Osąd nad niedźwiedziem odbył się w świetlicy wiejskiej. Wtedy to mieszkańcy wymierzyli mu najwyższy wymiar kary – karę śmierci.

Kolejna zabawa karnawałowa w Zimnicach cieszyła się ogromną popularnością.

 

Czas karnawału to czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. I tak w minioną sobotę mieszkańcy Zimnic i okolić uczcili to wydarzenie. Zabawę organizowało Caritas przy parafii św. Jana Chrzciciela w Zimnicach Wielkich. Przygrywał zespół „REKORD”.